RUM BARBANCOURT:

Barbancourt jest znanym na świecie rumem produkowanym przez Societe dy Rhum Barbancourt, T.Gardere & Cie z siedzibą na Haiti. Firma jest jedną z najstarszych funkcjonujących w tym kraju i zdecydowanie najsławnieszym produktem eksportowym Haiti. Rum Barbancourt jest postrzegany jako jeden z lepszych rumów świata.

Trunek powstał w 1862 r, a jego twórcą był Dupre Barbancourt, Francuz, który wykorzystał w procesie produkcyjnym metodę podwójnej destylacji, wykorzystywaną dla najlepszych koniaków. Dzięki temu wyprodukował on rum o wysokiej jakości.

Po śmierci założyciela spółkę przejęła jego żona - Nathalie Gardere, która poprowadziła dalej firmę z pomocą swojego siostrzeńca - Paul'a Gardere, który prowadził firmę aż do 1946 roku. Do tego czasu firma mieściła się w Port au Prince i produkowała rum w niewielkim zakresie.Jean Gardere

Po śmierci Paula prowadzenie firmy przejął Jean Gardere - jego syn. Był on generatorem zmian modernizacyjnych firmy. To on w 1949 roku przeniósł produkcję w region produkujący trzcinę cukrową - Cul-de-Sac. Do 1952 roku zmodernizowana została produkcja, dzięki czemu firma z wiejskiego przedsiębiorstwa stała się głównym producentem rumu wysokiej jakości. Od tego roku również rum zaczęto produkować z trzciny cukrowej, która wyrosła na własnej plantacji.

W połowie lat 60tych po raz pierwszy wystawiono do sprzedaży najlepszy dotychczas produkt Barbancourt - 15-letni Reserve du Domaine.

Jean Gardere prowadził firmę Barbancourt do roku 1990. Po jego śmierci stery firmy przejął Thierry Gardere - przedstawiciel czwartego pokolenia Barbancourt. Kontynuuje on tradycję przykładania dużej wagi do jakości, naturalnych składników i unikalnego, koniakowego sposobu produkcji, która zapewniła Societe du Rhum Barbancourt miejsce lidera w produkcji rumu na Haiti.

Obecnie firma sprzedaje swoje produkty w 20 krajach i zatrudnia ok 250 osób.Rum Barbancourt - rodzaje:-> BARBANCOURT - RHUM BLANC (rum Barbancourt biały)


Kolor/zapach

Idealnie przejrzysty i bezbarwny. Ten młody rum rozwija natychmiast intensywny, bogaty aromat, z delikatnymi nutami bananów, mango i orzechów.

Paleta smaku/wykończenie

Wstęp jest początkowo słodki. Następuje po tym jednak dominująca, przyjemna ostrość. To wtedy owocowe aromaty, które były wyczuwalne przez nos są wyczuwalne. Końcówka jest mocna, lekko cierpka.

Jak serwować Barbancourt - rhum blanc (rum Barbancourt biały)?

Najlepszy do koktajli.

Nagrody

Academie du Rhum - Najlepszy rum.

-> PANGO RHUM

Najnowszy produkt Rhum Barbancourt. Pango rum jest wytwarzany z soku z trzciny cukrowej (a nie z melasy jak większość rumu) i starzony w dębowych beczkach. Ciemny rum jest wtedy ręcznie mieszany z sokiem z mango i ananasa. Rezultatem jest rum o świetnym smaku. Może być on spożywany z lodem ale również jako ciekawy składnik drinków.

-> RUM BARBANCOURT 3* - STARZONY 4 LATA - orientacyjna cena - 80 - 90 PLN

Kolor/zapach

Piękny, złoty kolor o średniej intensywności ale krystalicznej jasności. Zapach jest przyjemny i świeży z nutami wanilii i przypraw.

Paleta smaku/wykończenie

Średnio-ciężki, delikatny. Końcówka jest aromatyczna, z lekką pieprzną domieszką.

Jak serwować RUM BARBANCOURT 3*?

Świetny rum nadający się do wielu drinków. .

Nagrody

IWSC 2008 - Silver
IWSC 2007 - Silver Best in Class
IWSC 2006 - Silver-> RUM BARBANCOURT 5* RÉSERVE SPÉCIALE - STARZONY 8 LAT - orientacyjna cena 100 - 110 PLN

Kolor/zapach

Złota barwa, trochę mocniej niż 3*. Bogaty, harmonijny zapach wanilii i pieprzu.

Paleta smaku/wykończenie

Intensywny smak, delikatny, dobrze zbalansowany. Mocne wykończenie z wyczuwalnym smakiem śliwek oraz mieszanką cytrusów.

Jak serwować RUM BARBANCOURT 5*?

Świetny solo. Polecany również z lodem i plastrem limonki.

Nagrody

IWSC 2008 - Silver
IWSC 2007 - Silver Best in Class
IWSC 2006 - Silver Best in Class-> RUM BARBANCOURT ESTATE RESERVE - Starzony 15 lat

Każdego roku limitowana ilość jest wypuszczana na rynek dla koneserów. Oryginalnie rum był limitowany dla rodziny i przyjaciół. Po raz pierwszy publice zaoferowano go w połowie lat 60tych.

Kolor/zapach

Wyczuwalny zapach owoców kandyzowanych.

Paleta smaku/wykończenie

Mocna paleta z bogactwem aromatów. Dominuje gruszka, owoce cytrusowe, cynamon i pieprz. Długi finisz z wyczuciem owoców cytrusowych i przypraw.

Jak serwować RUM BARBANCOURT ESTATE RESERVE?

Najlepszy solo.

Nagrody

IWSC 2008 - Gold Best in Class
IWSC 2007 - Silver Best in Class
IWSC 2006 - Silver Best in Class

 

left right