MALIBU:

Malibu Rum jest rumem tworzonym na Barbadosie z naturalnego ekstraktu z kokosa. Zawiera 21% alkoholu i jest marką w posiadaniu koncernu Pernod Ricard.Historia Malibu rum

Produkt był oryginalnie tworzony z napojów owocowych z dodatkiem rumu i kokosa w Curacao. Produkt ten miał pomóc barmanom w produkcji Pina Colady. Opisywana marka była przedmiotem częstych transakcji pomiędzy światowymi koncernami. Allied Domecq zakupił ją w 2002 roku od Diageo za 800 milionów USD po czym odsprzedał do Pernod Ricard, w którym jest do dziś.Rodzaje Malibu:

Pierwszym rodzajem (poza klasycznym) był limonkowy, ktory był początkowo sprzedawany jedynie na Jamajce i we Francji. Obecnie na rynku występują następujące rodzaje rumu kokosowego:
- mango 
- passiflora 
- ananas 
- banan 
- melon 

Jak pić Malibu?

Można go pić solo, z lodem, z mlekiem lub z sokami (polecamy z ananasowym i posypać cynamonem po wierzchu) lub napojami gazowanymi. Popularny drink z tym rumem kokosowym to Caribou Lou, na ktory składa  się Malibu, sok ananasowy oraz Bacardi 151 (czyli 75,5% rum). Polecamy również następujące drinki:

- drink z Malibu Apple & Ginger

- drink z rumem kokosowym Blue Hawaiian

- drink z rumem kokosowym Lava Flow

- drink z Malibu - Malibu Fruit

- Malibu drink - Malibu Sun

- Malibu drink - Malibu Sand

Zachęcamy też do sprawdzenia innych drinków z rumem kokosowym (z pierwszej kolumny wybieramy rum kokosowy i przycisk wyszukaj)


left right