RUM STROH:

Stroh jest mocnym przyprawianym rumem z Austrii.Historia rumu Stroh

Marka powstała w 1832 roku w Klagenfurcie, a nazwa jej wywodzi się od założyciela - Sebastiana Stroh. Rum zdobył złoty medal już w 1900 r. na Exposition Universelle w Paryżu. Jako że Austro-Węgry nie mały dostępu do kolonii w regionach tropkalnych - producenci rumu starali się zastąpić melasę z trzciny cukrowej poprzez miksturę zapachów oraz barwników dodawanych do bazy etanolowej. W ten sposób powstał Inlander-rum czyli rum krajowy, substytut rumu, który przez lata pozostał specjalnością regionu. Dzisiaj Stroh jest dostępny w 30 krajach.Rodzaje rumu Stroh:-> Rum Stroh Original 40 (rum ciemny) - z czym pić?

Okręt flagowy marki. Ciemny rum o zawartości alkoholu 40%. Polecany do koktaili, gdzie wskazanym jest używanie ciemnego rumu, np. drink Blue Hawaiian

rum - Stroh 40 original-> Rum Stroh Original 60 (rum ciemny) - z czym pić?

Idealna baza dla wieli drinków. Może być pity z dodatkiem coli, jako shot lub po prostu na lodzie. Zawartość alkoholu - 60%, więc należy uważać. Wielu szefów kuchni używa go do flambirowania potraw.

rum - Stroh 60 original-> Rum Stroh Original 80 (rum ciemny) - z czym pić?

Najmocniejszy z rodziny stroh. Mimo 80% zawartości alkoholu zaskokuje dobrym smakiem i aromatem. Dobry jako dodatek do drinków (tam, gdzie głównie używa się bacardi 151) a także kawy czy herbaty.

rum - Stroh 80 original-> Stroh Jagertee - z czym pić?

STROH Jagertee (herbata myśliwych) jest idealnym dodatkiem podczas sezonu zimowego. Może być spożywana zarówno na ciepło jak i na zimno. Rozcieńczona z wrzącą wodą jest idealnym napojem dla rozgrzania (polecamy jako bazę do grogu). Można ją pić równiez jako shot w schłodzonym kieliszku. Zawartość alkoholu - 40%.

rum - Stroh Jagertee-> Stroh Cream Liqueur - jak pić?

Likier kremowy o zawartości alkoholu 15% i bardzo delikatnym smaku. Świetnie nadaje się jako dodatek do kawy lub lodów.

rum - Stroh Creame Liqueur

-> Stroh Punsch - jak pić?

Nowy product z rodziny Stroh. Świetny jako baza do gorących drinków (może smakowy grog?) Najlepszy w proporcji 1:3. Dobry, jako podstawa do drinku Planters Punch. W wersji pomarańczowej, mango i jagodowej. Zawartość alkoholu - 30%.

rum - Stroh Punsch

left right